Soğuk Sac

Soğuk sac, asitleme ve haddeleme ile oluşan FH (full hard) malzemelerin, tavlama ve istenilen yüzey özelliklerini sağlamak amacıyla temperleme işlemine tabii tutulması ile oluşan üründür.

Soğuk Sac

Soğuk Sac Nedir?

Soğuk sac, asitleme ve haddeleme ile oluşan FH (full hard) malzemelerin, tavlama ve istenilen yüzey özelliklerini sağlamak amacıyla temperleme işlemine tabii tutulması ile oluşan üründür. Yüzey kaplamasızdır. Yüzey koruyucu olarak müşteri talebine bağlı olarak yağlama talep edilebilir ancak yağlamanın koruyuculuğu sınırlıdır. Soğuk sac ürünler müşteriler tarafından pres/şekillendirme ya da boyama gibi bir operasyon ile nihai ürün haline getirilir.

Soğuk haddelenmiş çelikler; otomotiv sektörü, beyaz eşya, metal bağlantı elemanları, kapı/pencere doğrama sistemleri, radyatör ve havalandırma ekipmanları üretimi gibi birçok farklı alanlarda kullanılmaktadır.

Soğuk sac üretim proses akış sırası: Sıcak Haddelenmiş Sac (HRC), Asitleme Hattı (CPL), Tersinir Hadde (RCM), Elektrolitik Temizleme Hattı (ECL), Yığın Tav (BAF), Temper Hadde(SPM), Ebatlandırma Hatları olarak sıralanabilir.

Soğuk sac fiyatları

Tepkiniz Nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0